درباره شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان

تاریخچه

شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان در سال 1329 با نام شرکت پنبه گرگان (سهامی خاص) تأسیس گردید. موضوع شرکت در ابتدای تأسیس آن احداث کارخانه های پنبه پاک کنی، روغن کشی، تصفیه روغن و صدور و انجام کلیه عملیات تولیدی و تجاری مربوط به آن بود. شرکت  با ایجاد واحد پنبه پاک کنی در شهرستان کردکوی واقع در استان گلستان فعالیت خود را آغاز و سپس با برپایی و احداث  واحد روغـن کشی و تصفیه‌ روغن، شروع به استخراج و تصفیه روغن نمود.

در سال 1357 با خرید ماشین‌ آلات از شرکت‌کروپ آلمان خط تصفیه روغن به سیستم پیوسته تبدیل ‌شد. این تغییر سیستم موجب افزایش ظرفیت تولید تا 15.000 تن در سال گردید.

در سال 1378 تولید انواع سس سرد و گرم آغاز و سس مایونز به عنوان دومین فرآورده شرکت روانه بازار گردید تا شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان اولین شرکت ایرانی تولیدکننده همزمان این دو کالا لقب بگیرد. تا سال 1381 با هدف تنوع محصول و کسب جایگاه در بازارهای داخلی، 8 طعم مختلف سس و تولید سس تک نفره به سبد محصولات شرکت اضافه گردید.

با اجرای طرح توسعه، طی سالهای 1380 الی 1383، در همکاری مجدد با شرکت کروپ ، ظرفیت تصفیه انواع روغن مایع گیاهی با رشد 300 درصدی به 45000 تن در سال رسید.   در سال 1394، این شرکت برای نخستین بار در کشور، اقدام به تولید ظروف جار مایونز از پت با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ژاپن نمود. 

در سال 1396، طرح توسعه جدید با همکاری شرکت مهندسی HF آلمان و با تلاشهای شبانه روزی تیم فنی و مهندسی این شرکت ، ظرفیت تصفیه روغن مایع گیاهی خوراکی را به 90 هزارتن در سال رساند . همچنین به منظور افزایش ظرفیت بسته بندی , ماشین آلات متنوع و جدید به خطوط تولید شرکت  افزوده گردید  تا 8 نوع روغن در بیش از 10 سایز بسته بندی به بازار عرضه شود. در سال 1398 این شرکت  با برند “رعنا” بیش از 100 واحد کالای در حال فروش دارد. 

در حال حاضر موقعیت کارخانه عالیا گلستان ، به دلیل توسعه شهرستان کردکوی و افزایش جمعیت ، جزئی از شهرستان و زندگی روزمره مردم آن شده است. این امر مدیریت شرکت را بر آن داشته تا با رعایت استانداردهای زیست محیطی و رعایت حق همسایگی ،کیفیت زندگی شهری مردم را جزو اولویت های خود بداند و بدان پایبند باشد. 

بیانیه ماموریت:

شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان با استفاده از تکنولوژی روز و ماشین آلات مدرن و همچنین نیروی انسانی متعهد، با انگیزه، مجرب و آموزش دیده سعی در تولید محصولات غذایی سالم با بهترین کیفیت و منطبق بر استاندارد های روز دنیا را دارد. بازارهای هدف ما شامل بازارهای داخلی، کشورهای آسیای میانه، کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس می باشد. مشتریان ما از تمامی سطوح جامعه با هر سطح درآمدی خواهند بود. در بازارهای رقابتی فشرده امروزی پایین نگه داشتن قیمت محصولات اهمیت بسیاری دارد. ما با حفظ و ارتقاء کیفیت تلاش می کنیم تا در بازار رقابت کنیم. لذا ماموریت شرکت حضور فعال درتولید، گسترش کمی و کیفی محصولات غذائی باتوجه به نیاز بازارهای هدف می باشد

ارزش ها :

صداقت، احترام و جلب رضایت مشتریان در تمام سطوح و مقبولیت اجتماعی برند از ارزش بنیادی شرکت ماست و با رعایت حقوق مشتریان و بهبود مستمر کیفیت محصولات شرکت برای رسیدن به این مهم تلاش خواهیم کرد.

چشم انداز:

استفاده بهینه از کلیه ظرفیت های تولید و دستیابی به حداکثر سهم بازار داخلی و صادراتی با کسب اعتماد تمامی مشتریان و مصرف کنندگان

هدف کلان:

دستیابی به حداکثر سهم بازار در کشور با محصولات با کیفیت

دستاورد ها:

فعالیتهای توسعه و گامهای رو به جلوی مجموعه، با رعایت قوانین و احترام به محیط زیست ، به دو مرتبه برگزیده شدن به عنوان یکی از 5 شرکت برتر سال در کل کشور در حوزه محیط زیست منجر گردید. در کنار آن انتخاب مداوم به عنوان واحد نمونه در کارآفرینی و استاندارد در استان نیز جزو افتخارات شرکت محسوب می گردد.

اخذ استاندارد سیستم مدیریت کیفیت  ایزو 9001 در سال 1385 و حفظ و ارتقاء آن تاکنون گام بعدی در تثبیت حرکت رو به پیشرفت این مجموعه در راستای  تضمین سلامت محصول و خدمت رسانی بهتر به مشتریان می باشد .

با سرمایه گذاری در امر حمل و نقل مواد اولیه و محصولات  تولیدی بخش عمده ای از جابجایی سالم و مطمئن روغن خام و تحویل روغن تصفیه شده به صورت کاملاً بهداشتی به مشتریان، توسط خود شرکت صورت می پذیرد.

 آزمایشگاه این کارخانه با اخذ استانداردهای مربوطه، آزمایشگاه همکار استاندارد است و همواره نسبت به حفظ و تداوم کیفیت تلاش می نماید.

 با اعتماد به اصل احترام به مشتریان، سامانه ارتباط مشتریان براساس سیستم های اندازه گیری رضایت و رسیدگی به شکایت ایشان تحت استانداردهای ایزو 10002 و 10004 نیز راه اندازی گردید تا پیگیری حقوق مصرف کنندگان گرامی، جزو امور ثابت و نهادینه شرکت باشد.

 از افتخارات اخیر این شرکت می توان به واحد نمونه صنعتی، واحد نمونه تحقیق و توسعه و عنوان بانوی نمونه صنعتگر برای مدیریت کارخانه از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین واحد نمونه سازمان غذا و دارو در سال 1397 اشاره کرد.

به بالای صفحه بردن